Насртљива корњача може достићи дужину до 45 cm. Ова велика корњача карактерише се раздражљивим понашањем, а у опасности може снажно угристи. Има велику главу, мали трбушни оклоп и груб леђни оклоп, често прекривен алгама. Током дана, чека плен, а ноћу постаје активни ловац, користећи нагла кретања главе како би ухватила мале сисавце, птице, рибе, бескичмењаке и биљке.
Црвеноуха корњача је полуводена корњача пореклом из јужних делова САД-а. Њихов физички изглед укључује црвене или наранџасте пруге иза очију, док је оклоп младунца овалан и зелен са рожнатим плочицама. Карактеристичан кљун им служи за убијање и комадање хране, а нос им омогућава да дишу изнад површине воде.
Жутоуха корњача потиче из југоисточних делова САД-а. Познате су по својој разнообразној боји и људи их често бирају за кућне љубимце. Горњи оклоп им је обично браон и црн, са наранџастим пругама.
Барска корњача карактерише се променљивом обојеношћу и хибернацијом током хладне сезоне. Њене активности, укључујући храну и миграцију, мењају се сезонски.
Афричка оклопна корњача је највећа копнена врста корњаче на свету. Мужјаци просечно теже око 81 kg, а забележени су и мужјаци тежине преко 100 kg. Брзо расту, достижући висину од 15-25 cm у првим годинама живота. Корњаче брже расту када има више падавина.
Шумска корњача, позната и као чанчара, је мала и средње величине корњача, са зубима, јаким носом и кратким, здепастим ногама. Оклоп је маслинастожут са тамним шарама.
Маргинална корњача је највећа европска корњача која достиже тежину до 5 kg и дужину од 35 cm. Њен оклоп је издужен, док је задњи део оклопа у облику тестенине, избачен попут звона.
Кинеска мекана корњача је врста корњаче која је ендемична за Кину и Тајван. Има кожасти и савитљиви оклоп који им омогућава лакше кретање у отвореној води или у блатном дну језера.
Удомите дивљу животињу и доживите јединствено искуство повезаности с природом. Ваша подршка осигурава да ове животиње добију све што им је потребно, а ви ћете добити непроцењиво искуство.